HS-5070MH Ultra Torque, Metal Gear Feather Servo - Ultra Torque Feather Servo with Metal Gears
- מותג:Hitec
- קוד מוצר:35070S
- זמינות:במלאי
| Performance Specifications | |
| Operating Voltage Range (Volts DC) | 6.0V ~ 7.4V |
| Speed (Second @ 60°) | 0.14 ~ 0.12 |
| Maximum Torque Range oz. / in. | 42 ~ 52 |
| Maximum Torque Range kg. / cm. | 3.0 ~ 3.7 |
| Current Draw at Idle | 3 mA |
| No Load Operating Current Draw | 240 mA |
| Stall Current Draw | 1,300 mA |
| Dead Band Width | 2 µs |
| Physical Specifications | |
| Dimensions (Inches) | 0.92 x 0.45 x 1.14 |
| Dimensions (Metric) | 23.6 x 11.6 x 28.1 |
| Weight (Ounces) | 0.50 |
| Weight (Gram) | 14.2 |
| Circuit Type | G1 Programable Digital |
| Motor Type | 3 Pole Metal Brush Neodymium |
| Gear Material | Metal |
| Bearing Type | Top Ball Bearing |
| Output Shaft (type / Ømm) | Micro 23 |
| Case Material | Plastic |
| Dust / Water Resistance | N / A |
| Connector Gauge (AWG) / Strand Count | 28 / 20 |
| Radio Control Applications | |
| Parkflyer | < 65 oz. |
| Sport Plane | 36 - 41 oz. |
| Sailplane | <2 meter / DLG |
| 3D Performance | N / A |
| Scale | N / A |
| Electric Helicopter | 500-750mm |
| Gas Helicopter | 30-39 Class |
| On Road | 1/16th |
| Monster Truck | N / A |
| Buggies | 1/16th |
| Truggies | N / A |
| Short Course / Truck | 1/8th |
| Crawlers | N / A |
| Sail Boat | N / A |
| Power Boat | 1/16th |
Paste your documents in the visual editor on the left or your HTML code in the source editor in the right.
Edit any of the two areas and see the other changing in real time.
Click the Clean button to clean your source code.
| Name of the feature | Example | Default |
| Remove tag attributes | ||
| Remove inline styles | You should never use inline styles! | x |
| Remove classes and IDs | Use classes to style everything. | x |
| Remove all tags | This leaves only the plain text. |
|
| Remove successive s | Never use non-breaking spaces to set margins. | x |
| Remove empty tags | Empty tags should go! | |
| Remove tags with one | This makes no sense! | x |
| Remove span tags | Span tags with all styles | x |
| Remove images | I am an image: ![]() |
|
| Remove links | This is a link. | |
| Remove tables | Takes everything out of the table. | |
| Replace table tags with structured divs | This text is inside a table. | |
| Remove comments | This is only visible in the source editor | x |
| Encode special characters | ♥ ☺ ★ >< | x |
| Set new lines and text indents | Organize the tags in a nice tree view. |
Save this link into your bookmarks and share it with your friends. It is all FREE!
Enjoy!